Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi

18. czerwca 2020 Kasa fiskalna 1
Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi

Rynek urządzeń fiskalnych jest obfity w małe kasy rejestrujące. Na ich tle wyróżnia się ta proponowana przez firmę Posnet, Ergo Online. To nowoczesne urządzenie, które wyposażone jest w pamięć chronioną oraz funkcję online, umożliwiającą przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ale to nie wszystko – Ergo Online zostało tak skonstruowane, że można ją z łatwością zintegrować z szalką ważącą i wykorzystywać jako rozbudowaną kasowagę. To kasa wprost stworzona do pracy w małych punktach handlowych.

Niestandardowy standard

Wszystkie urządzenia fiskalne dopuszczone do ewidencjonowania sprzedaży muszą spełniać określone wymogi  i funkcje.  Niektóre jednak odbiegają zdecydowanie od standardów. Taka właśnie jest Posnet Ergo Online. To niewielkie (jedynie 230 x 62 x 94 mm) urządzenie działa niezwykle sprawnie. Posiada szybki, cichy mechanizm drukujący, który drukuje aż 20 linii na sekundę. Zapewnia bardzo prostą wymianę rolki – odbywa się ona na zasadzie – „wrzuć i pracuj”.  Producent wyposażył tę kasę w obszerne, czytelne wyświetlacze dla operatora i klienta, a także solidną, wygodną w obsłudze klawiaturę z 27 przyciskami szybkiej sprzedaży. A to tylko początek jej zalet. Wykonano ją z bardzo wysokiej jakości materiałów, jej poszczególne elementy są precyzyjnie spasowane, dzięki czemu jest wytrzymała na wstrząsy, zawilgocenie lub zapylenie.  Oferuje dwa sposoby zasilania: sieciowe lub akumulatorowe, dzięki czemu może pracować zarówno w punkcie, jak i mobilnie. W standardzie posiada złącze komunikacyjne USB, ale można ją z łatwością doposażyć w moduł rozszerzenia I (2 x RS-232, port szuflady),  moduł rozszerzenia II (2 x RS-232, port szuflady, Wi-Fi, Bluetooth) lub moduł rozszerzenia III (2 x RS-232, port szuflady, modem 3G). I jeszcze baza towarowa PLU – dostępna aż w 3 wariantach- 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU, z funkcjonalnością niespotykaną w innych modelach – możliwością zwiększenia zakresu obsługiwanych produktów lub usług w trakcie użytkowania kasy. Wszystko to sprawia, że Posnet Ergo Online można określić mianem nowoczesnej i intuicyjnej w obsłudze technologii sprzedaży, dzięki której praca stanie się skuteczna i wygodna.

Nowości, innowacje

Przede wszystkim Posnet Ergo Online jest kasą rejestrującą, którą można łatwo zintegrować z szalką ważącą i wykorzystywać jako nowoczesną i rozbudowaną kasowagę. Posent, jako pierwszy wprowadził opcję połączenia kasy z szalką ważącą DS1. Takie rozwiązanie umożliwia obsługę wagi bezpośrednio z klawiatury. Urządzenie waży produkty o maksymalnej masie 15 kg, z dokładnością do 5 g. Takie rozwiązanie to oszczędność, czasu, miejsca i energii.

Nowością w tej kasie jest też funkcjonalność online, która gwarantuje przysłanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Współpraca taka może się odbywać na kilka sposobów: poprzez podłączenie kasy do komputera, za pośrednictwem modułu komunikacyjnego Wi-Fi lub za pomocą przewodu LAN.  Urządzenie umożliwia także automatyczną aktualizację oprogramowania.

Kasa Ergo Online łączy w sobie zalety wielu różnych urządzeń. Może działać samodzielnie, jak również stanowić element systemu kasowego. Współpracuje nie tylko z wagą, ale też skanerem kodów kreskowych, terminalem płatniczym itp. Jej niewielkie gabaryty i waga sprawiają, ze sprawdzi się też jako urządzenie przenośne, np. w handlu obwoźnym.


1 thought on “Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi”

  • 1
    Lila on 29 lipca, 2020 Odpowiedz

    Podoba mi się ten niestandardowy standard. gdzie mogę kupić taką kasę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wartość CAPTCHA: *