Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi

18. czerwca 2020 Kasa fiskalna 1
Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi

Rynek urządzeń fiskalnych jest obfity w małe kasy rejestrujące. Na ich tle wyróżnia się ta proponowana przez firmę Posnet, Ergo Online. To nowoczesne urządzenie, które wyposażone jest w pamięć chronioną oraz funkcję online, umożliwiającą przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Ale to nie wszystko – Ergo Online zostało tak skonstruowane, że można ją z łatwością zintegrować z szalką ważącą i wykorzystywać jako rozbudowaną kasowagę. To kasa wprost stworzona do pracy w małych punktach handlowych.

Niestandardowy standard

Wszystkie urządzenia fiskalne dopuszczone do ewidencjonowania sprzedaży muszą spełniać określone wymogi  i funkcje.  Niektóre jednak odbiegają zdecydowanie od standardów. Taka właśnie jest Posnet Ergo Online. To niewielkie (jedynie 230 x 62 x 94 mm) urządzenie działa niezwykle sprawnie. Posiada szybki, cichy mechanizm drukujący, który drukuje aż 20 linii na sekundę. Zapewnia bardzo prostą wymianę rolki – odbywa się ona na zasadzie – „wrzuć i pracuj”.  Producent wyposażył tę kasę w obszerne, czytelne wyświetlacze dla operatora i klienta, a także solidną, wygodną w obsłudze klawiaturę z 27 przyciskami szybkiej sprzedaży. A to tylko początek jej zalet. Wykonano ją z bardzo wysokiej jakości materiałów, jej poszczególne elementy są precyzyjnie spasowane, dzięki czemu jest wytrzymała na wstrząsy, zawilgocenie lub zapylenie.  Oferuje dwa sposoby zasilania: sieciowe lub akumulatorowe, dzięki czemu może pracować zarówno w punkcie, jak i mobilnie. W standardzie posiada złącze komunikacyjne USB, ale można ją z łatwością doposażyć w moduł rozszerzenia I (2 x RS-232, port szuflady),  moduł rozszerzenia II (2 x RS-232, port szuflady, Wi-Fi, Bluetooth) lub moduł rozszerzenia III (2 x RS-232, port szuflady, modem 3G). I jeszcze baza towarowa PLU – dostępna aż w 3 wariantach- 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU, z funkcjonalnością niespotykaną w innych modelach – możliwością zwiększenia zakresu obsługiwanych produktów lub usług w trakcie użytkowania kasy. Wszystko to sprawia, że Posnet Ergo Online można określić mianem nowoczesnej i intuicyjnej w obsłudze technologii sprzedaży, dzięki której praca stanie się skuteczna i wygodna.

Nowości, innowacje

Przede wszystkim Posnet Ergo Online jest kasą rejestrującą, którą można łatwo zintegrować z szalką ważącą i wykorzystywać jako nowoczesną i rozbudowaną kasowagę. Posent, jako pierwszy wprowadził opcję połączenia kasy z szalką ważącą DS1. Takie rozwiązanie umożliwia obsługę wagi bezpośrednio z klawiatury. Urządzenie waży produkty o maksymalnej masie 15 kg, z dokładnością do 5 g. Takie rozwiązanie to oszczędność, czasu, miejsca i energii.

Nowością w tej kasie jest też funkcjonalność online, która gwarantuje przysłanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Współpraca taka może się odbywać na kilka sposobów: poprzez podłączenie kasy do komputera, za pośrednictwem modułu komunikacyjnego Wi-Fi lub za pomocą przewodu LAN.  Urządzenie umożliwia także automatyczną aktualizację oprogramowania.

Kasa Ergo Online łączy w sobie zalety wielu różnych urządzeń. Może działać samodzielnie, jak również stanowić element systemu kasowego. Współpracuje nie tylko z wagą, ale też skanerem kodów kreskowych, terminalem płatniczym itp. Jej niewielkie gabaryty i waga sprawiają, ze sprawdzi się też jako urządzenie przenośne, np. w handlu obwoźnym.


1 thought on “Nowoczesna, sprawna, funkcjonalna – Posnet Ergo Online z funkcją kaso-wagi”

  • 1
    Lila on 29 lipca, 2020 Odpowiedz

    Podoba mi się ten niestandardowy standard. gdzie mogę kupić taką kasę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *