Urządzenia rejestrujące o konkretnej specyfice, czyli drukarki fiskalne online

04. marca 2021 Drukarka fiskalna 1
Urządzenia rejestrujące o konkretnej specyfice, czyli drukarki fiskalne online

Rzadko się zdarza, że przedsiębiorcy potrzebują jakiegokolwiek urządzenia rejestrującego. Zwykle poszukują oni konkretnych rozwiązań technologicznych, spełniających zarówno ich oczekiwania użytkowe, jak i wymagania prowadzonego biznesu. Na przykład, modeli sprawdzających się podczas pracy w terenie, a zarazem oferujących atrakcyjne parametry użytkowe i wiele praktycznych funkcji. W takim przypadku świetnie sprawdzą się mobilne drukarki fiskalne. Dziś powiemy sobie o dwóch wartych uwagi urządzeniach, oferujących również internetową transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Mobilna drukarka Posnet Temo Online

Zagłębiając się w temat przenośnych urządzeń rejestrujących, a konkretnie drukarek fiskalnych, po prostu nie można zlekceważyć takiego modelu, jak Temo Online. Choćby z jednego prostego względu. To nadal najmniejsza tego typu technologia sprzedaży, dostępna na polskim rynku. Wymiary jej obudowy wynoszą zaledwie 128 x 86 x 46 mm, zaś waga – ok. 350 g. Oznacza to, że w kategorii „przenośności” w zasadzie nie ma sobie równych. Nie sprawia najmniejszego kłopotu podczas transportu (nawet w kieszeni niejednej kurtki!) czy obsługi w trakcie pracy w terenie. Ale oczywiście aspekty konstrukcyjne to nie jedyne atuty tej drukarki fiskalnej online. Model marki Posnet umożliwia internetową transmisję danych do CRK czy współpracę z komputerem na dwa sposoby: przy użyciu portu USB albo bezprzewodowo, za sprawą możliwości zastosowania dodatkowego modułu Wi-Fi. Poza tym, jak na tak małą technologię, oferuje wysokie parametry użytkowe. Dobrym tego przykładem jest fakt, że Posnet Temo Online jest w stanie obsłużyć do 100 000 pozycji towarowych, zdefiniowanych w bazie PLU za pomocą oprogramowania sprzedażowego. Sprawny i prosty w obsłudze mechanizm termiczny, zastosowany w tym urządzeniu, szybko drukuje paragony oraz inne dokumenty, na których mogą znaleźć się dodatkowe elementy: określona grafika, NIP nabywcy albo kod kreskowy. Warto też wspomnieć o wydajnej baterii, pozwalającej na długą pracę drukarki rejestrującej poza zasilaniem sieciowym.

Mobilna drukarka Novitus Deon Online

Nieco większa od poprzedniczki, ale wciąż zachowująca charakter mobilny, drukarka fiskalna od Novitus posiada też bardzo ergonomiczną sylwetkę i atrakcyjny design. Model Deon Online z pewnością wyróżnia się zastosowaniem bardziej rozbudowanej, alfanumerycznej klawiatury. W dodatku jej nakładka, w połączeniu ze szczelną obudową, sprawia, że całe urządzenie wykazuje dużą odporność na zabrudzenia, wilgoć oraz intensywne użytkowanie, także w trybie przenośnym. Ponadto, Novitus Deon Online oferuje rozbudowane standardy komunikacyjne (RS-232, USB, Ethernet), które z łatwością da się wyposażyć w rozwiązania służące połączeniom bezprzewodowym (Bluetooth, Wi-Fi). Jak przystało na mobilne urządzenia fiskalne, drukarka ta została też wyposażona w wydajny, wymienny akumulator. Poza dziecinnie prostym w użyciu mechanizmem termicznym (mowa o instalacji materiałów eksploatacyjnych) i mocnymi podzespołami (wpływającymi na szybką pracę technologii sprzedaży), trzeba wspomnieć o jeszcze jednej, niezaprzeczalnie atrakcyjnej możliwości tego modelu. Drukarka fiskalna Novitus Deon Online jest w stanie współpracować z bazą towarową o pojemności aż 1 000 000 pozycji PLU. Tak wysokie parametry użytkowe, w zestawieniu z korzystnymi rozwiązaniami w zakresie konstrukcji oraz współpracy z systemem sprzedaży, powodują, że opisywane urządzenie rejestrujące w zasadzie znakomicie nadaje się do pracy zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej.


1 thought on “Urządzenia rejestrujące o konkretnej specyfice, czyli drukarki fiskalne online”

  • 1
    alicja_w on 5 marca, 2021 Odpowiedz

    ja gdybym miala wybierac z tych dwoch drukarek to jednak wybralabym temo online – poza wszystkimi atutami, jak funkcje i kompaktowe rozmiary wydaje sie taka bardziej kobieca hehe…ale ja i tak zdecydowalam sie na kase fiskalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *