Nowy „strzał w dziesiątkę”, czyli Posnet Bingo Max Online

31. maja 2021 Kasa fiskalna 1
Nowy „strzał w dziesiątkę”, czyli Posnet Bingo Max Online

Użytkownicy urządzeń rejestrujących firmy Posnet raczej dobrze znają nazwę „Bingo”. Kojarzą ją z funkcjonalną, przyjazną w obsłudze kasą fiskalną, która, z uwagi na swoje korzystne rozwiązania, doczekała się także wersji online’owej. Ale na tym nie koniec. Jedną z nowszych propozycji tego producenta jest kolejna kasa fiskalna ze wspomnianym oznaczeniem, a konkretnie – model Bingo Max Online. Co oferuje to urządzenie rejestrujące? Czy faktycznie „maxuje” możliwości poprzedniczek?

Połącz się z CRK – wybierz, w jaki sposób

Choć zaczynamy od kwestii, która w przypadku modeli online jest standardem, warto wspomnieć o możliwościach kasy marki Posnet, jakie oferuje w tym zakresie. Jak wiadomo, kluczowym aspektem technologii sprzedaży nowej generacji jest internetowa komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). A dokładnie – transmisja niezbędnych danych: o prowadzonej ewidencji, wystawianych dokumentach czy np. wykonanych obowiązkowych przeglądach technicznych urządzenia. Naturalnie, kasa rejestrująca Posnet Bingo Max Online to zapewnia. Co więcej, pozwala na wybór opcji, która to umożliwi. W standardowej wersji kasa fiskalna online od Posnet pozwala na połączenie przy użyciu portu USB (integracja z komputerem mającym dostęp do internetu) lub interfejsu Ethernet (wykorzystanie komputerowej sieci LAN). Jednak użytkownik może zdecydować się na rozszerzony wariant technologii – z rozwiązaniami Wi-Fi/Bluetooth bądź modemem GSM. Innymi słowy, przedsiębiorca ma dość dużą swobodę w zaplanowaniu standardów komunikacyjnych – np. czy kasa będzie współpracowała z CRK przewodowo, czy bezprzewodowo.

Funkcja kaso-wagi i jeszcze więcej

Transmisja danych do CRK to zdecydowanie nie wszystko, co model Bingo Max Online ma do zaoferowania w kwestii standardów komunikacyjnych. Różne porty i złącza, znajdujące się w kasie fiskalnej od Posnet, sprawiają, że jest ona w stanie współpracować z licznymi urządzeniami peryferyjnymi, np. komputerem, skanerem kodów kreskowych, terminalem płatniczym czy wagą elektroniczną. Dobrym przykładem jest tu wygodna integracja z szalką ważącą od Fawag – na zasadach praktycznej funkcji kaso-wagi – czy korzystne połączenie z terminalem Posnet Netpay. Podsumowując, kasa Bingo Max Online ma techniczne predyspozycje do stania się wydajnym, kluczowym ogniwem płynnie działającego, rozbudowanego systemu sprzedaży.

Pokaźna baza towarowa także dla szerszej oferty

Można mówić o różnych (niezaprzeczalnie praktycznych i atrakcyjnych) opcjach kasy rejestrującej, jednak są takie parametry, które zawsze okażą się priorytetowe. Do nich z pewnością zalicza się pojemność bazy towarowej. Co bowiem po fakcie, że dany model pozwala np. zaprogramować wiele skrótów klawiszowych, skoro nie jest w stanie obsłużyć całej oferty danego przedsiębiorstwa. Tymczasem kasa online od Posnet umożliwia zaprogramowanie maksymalnie 10 000 PLU, co jest całkiem dobrym wynikiem jak na nieduże (oraz solidnie wykonane i atrakcyjne wizualnie) urządzenie rejestrujące. Dzięki temu opisywana technologia może znaleźć zastosowanie w mniejszych i średnich działalnościach handlowo-usługowych, które dysponują nieco szerszym asortymentem.

Inne, praktyczne funkcje Bingo Max Online

Warto wspomnieć też o dodatkowych, atrakcyjnych rozwiązaniach omawianego modelu marki Posnet. Poza wymienioną wcześniej opcją programowania własnych skrótów klawiszowych dla często wybieranych elementów oferty bądź istotnych funkcji urządzenia (takich skrótów użytkownik może zdefiniować nawet ponad 40), technologia ta oferuje sprawne wystawianie paragonów (także z NIP-em nabywcy i logo firmy), prostą instalację materiałów eksploatacyjnych czy też automatyczne przypominanie o konieczności wykonania raportu dobowego lub miesięcznego albo obowiązkowego przeglądu technicznego. Wszystko to razem buduje obraz kasy fiskalnej online o optymalnym atrakcyjnym połączeniu różnych, przydatnych funkcjonalności, w stylu „max”. I z pewnością czyni z modelu Bingo Max Online dość ciekawą propozycję od Posnet dla wielu przedsiębiorców.


1 thought on “Nowy „strzał w dziesiątkę”, czyli Posnet Bingo Max Online”

  • 1
    ronsens on 6 czerwca, 2021 Odpowiedz

    rzeczywiście, urządzenie prezentuje się bardzo obiecująco 🙂 a z funkcji kaso-wagi też chętnie korzystam, ale w innym modelu, konkretnie Ergo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *