Znana kasa fiskalna w jeszcze nowszej odsłonie – oto Novitus Nano II Online!

04. grudnia 2020 Kasa fiskalna 1
Znana kasa fiskalna w jeszcze nowszej odsłonie – oto Novitus Nano II Online!

Kasa rejestrująca Nano od Novitus od dawna cieszy się dużym uznaniem użytkowników – i to nie tylko wśród tych, którzy korzystają z mobilnych technologii sprzedaży. Można było pomyśleć, że tak zoptymalizowanemu urządzeniu fiskalnemu brakuje tylko wersji online. Kiedy więc i ta się pojawiła, nie przypuszczano, że pojawi się jeszcze jeden wariant popularnego modelu. Tymczasem przedsiębiorcy mają już do dyspozycji kolejne, najświeższe wydanie kasy – Novitus Nano II Online. Czego użytkownicy mogą oczekiwać od najnowszej odmiany jednego z najbardziej znanych urządzeń fiskalnych?

Przede wszystkim Online – i to na kilka sposobów

Nie ulega wątpliwości, że kasa fiskalna powstała w otoczeniu poważnych zmian, jakie spotkały polską rzeczywistość technologii sprzedaży. Mowa oczywiście o wejściu zaawansowanego systemu teleinformatycznego. Zatem oczywiście w najnowszej wersji kasy Nano nie mogło zabraknąć wszystkich standardów „typu Online”. Mamy tu i pamięć chronioną, przechowującą ważne dane (jak kopie paragonów czy raporty fiskalne), i gwarancję współpracy z terminalami płatniczymi, a zwłaszcza – internetową transmisję niezbędnych informacji do Centralnego Repozytorium Kas. Dodajmy też, że transmisję, która może odbywać się na kilka sposobów. Tak się bowiem składa, że model Novitus Nano II Online standardowo posiada interfejs Ethernet oraz Wi-Fi. Użytkownik zdecyduje więc, czy współpraca z CRK będzie przebiegać przewodowo, czy bezprzewodowo (tym bardziej, że opcjonalnie „na pokładzie” urządzenia rejestrującego może się znaleźć również modem GSM).

Wciąż idealna do podróży i pracy w terenie

Kasa fiskalna od Novitus zdobyła ogromną popularność nie tylko z uwagi na optymalne połączenie atrakcyjnych parametrów i praktycznych rozwiązań. Użytkownicy docenili także fakt zamknięcia funkcjonalności urządzenia w naprawdę kompaktowej konstrukcji. I tę tradycję kontynuuje model Nano II Online. Kasę wciąż charakteryzują nieduże gabaryty, ergonomiczna, a przy tym solidnie wykonana obudowa oraz nieco odświeżony (drobne różnice widać w kształcie technologii – i zdecydowanie wypadają one na plus) i stylowy design, podkreślany także przez estetykę przejrzystych wyświetlaczy oraz funkcjonalnej, alfanumerycznej klawiatury. Wspomnijmy też – klawiatury pokrytej silikonem, zabezpieczającym panel sterowania przed nadmiernym zabrudzeniem i przypadkowym zalaniem. Wszystko to sprawia, że Novitus Nano II Online to idealne rozwiązanie dla działalności mobilnych – wygodne podczas pracy w terenie, przechowywaniu i transporcie oraz dobrze znoszące intensywną eksploatację w różnych warunkach.

Ma niejedno do zaoferowania, także w działaniu stacjonarnym

Co ciekawe, możliwości nowej kasy fiskalnej od Novitus sprawdzają się nie tylko w „wariancie przenośnym”. Specyfikacja urządzenia zdecydowanie sprosta oczekiwaniom wielu przedsiębiorstw stacjonarnych (tym bardziej takich, które na stanowisku obsługi klientów nie mają za wiele miejsca). Istotną różnicą w przypadku tego modelu jest naprawdę pojemna baza towarowa, pozwalająca na zaprogramowanie aż 20 000 precyzyjnie opisanych pozycji PLU. Dysponuje także wydajnym, szybkim i prostym w obsłudze mechanizmem drukującym, wystawiającym paragony również z NIP-em nabywcy. Kasa fiskalna Novitus Nano II Online oferuje też wiele korzystnych funkcji, np. rejestrowanie transakcji z uwzględnieniem kaucji i opakowań do zwrotu, obsługę usług czasowych czy sprzedaż biletów. W dodatku – jak przystało na nowoczesne modele tej marki – również sykała dostęp do aplikacji NoviCloud. Oznacza to możliwość przechowywania ważnych danych w chmurze, a także zdalnego zarządzania urządzeniem. Trzeba też wspomnieć o atrakcyjnych standardach komunikacyjnych, które nie kończą się na wyborze metody transmisji danych do CRK. Poza dodatkowymi, wbudowanymi portami typu RS-232 i USB, Nano II Online umożliwia też zastosowanie modułu Bluetooth. I tym samym nieduża kasa rejestrująca pozwala na jednoczesną współpracę z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak różne wagi elektroniczne, skanery kodów kreskowych, komputer, terminal płatniczy czy jeszcze inne technologie sprzedaży.

Pojawienie się modelu Novitus Nano II Online można tłumaczyć sobie na rozmaite sposoby. Faktem jest natomiast to, że czasem odpowiednim wyborem jest dalsze rozwijanie i tak udanej, popularnej technologii, aby jeszcze lepiej spełniała oczekiwania użytkowników reprezentujących odmienne branże i działalności handlowo-usługowe.


1 thought on “Znana kasa fiskalna w jeszcze nowszej odsłonie – oto Novitus Nano II Online!”

  • 1
    kari on 7 grudnia, 2020 Odpowiedz

    faktycznie, sam bym sie nie spodziewał, że będzie jeszcze jakieś nowsze Nano – a tu proszę 😀 no i trzeba przyznać, że kasa fiskalna wydaje się jeszcze lepsza, niż była, faktycznie (niestety – także jeszcze lepsza niż ta wersja, którą posiadam, ale ja ze swojej i tak jestem zadowolony ;))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *