Novitus Sento Online – dlaczego warto zwrócić uwagę na tę kasę fiskalną?

24. września 2019 Kasa fiskalna 1
Novitus Sento Online – dlaczego warto zwrócić uwagę na tę kasę fiskalną?

Wielu przedsiębiorcom urządzenia rejestrujące Novitus są dobrze znane i to z różnych, pozytywnych powodów. Tak jest choćby z przywołaną w tym tekście kasą fiskalną – nowszą wersją technologii, która już wcześniej cieszyła się sporym uznaniem użytkowników. Jednak model Sento Online oferuje dodatkowe rozwiązania, odpowiadające dzisiejszym czasom, aktualnym regulacjom prawnym i możliwościom w zakresie funkcjonalności. Warto więc przyjrzeć się specyfice urządzenia oraz przybliżyć ją zwłaszcza tym, których dopiero czeka zakup i instalacja tego typu technologii sprzedaży.

Przede wszystkim – gotowa na online!

Kwestią najważniejszą, która spotkała branżę fiskalną – dotyczącą urządzeń rejestrujących, ich producentów oraz użytkowników – jest system online. Czyli nowoczesne rozwiązanie teleinformatyczne, wyznaczające nowe standardy tworzenia i obsługi tego typu technologii sprzedaży. Standardy, które z biegiem czasu będą się stawały powszechne, o czym świadczą przepisy mówiące o pierwszych grupach zawodowych, zobligowanych do wcześniejszego wdrożenia modeli online. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń rejestrujących. Mowa zresztą nie tylko o zupełnych nowościach. Różne, popularne dotychczas modele także zostały odpowiednio zmodernizowane.

Miało to również miejsce w przypadku jednej ze znanych kas rejestrujących Novitus. Sento Online, jak sama nazwa wskazuje, to wersja dostosowana do wymogów prawnych i technicznych nowego systemu fiskalizacji. Oznacza to przede wszystkim, że opisywane urządzenie zapewnia możliwość internetowej komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas i automatycznej transmisji niezbędnych danych (o prowadzonej ewidencji obrotu, wystawianych paragonach czy realizowanych przeglądach technicznych). W dodatku, ta współpraca może się odbywać na drodze przewodowej – za pośrednictwem interfejsu Ethernet – lub bezprzewodowej, przy użyciu modemu GSM czy WiFi. Oprócz łączności z CRK, kasa Sento Online została również wyposażona w pamięć chronioną, gwarantującą bezpieczne przechowywanie istotnej dokumentacji w formie cyfrowej, np. kopii wystawionych paragonów. Ponadto, urządzenie współpracuje z terminalami do płacenia kartą (zgodnie z założeniem MF odnośnie upowszechniania transakcji bezgotówkowych).

To, za co zawsze ceniono kasę marki Novitus

Skoro już mowa o komunikacji – trzeba zaznaczyć, że aspekt ten zawsze był jedną z głównych, mocnych stron opisywanej kasy fiskalnej. I nie inaczej jest tym razem. Sento Online posiada rozbudowane standardy komunikacyjne, czyli dysponuje wieloma różnymi złączami, takimi jak wspomniane Ethernet czy też USB lub RS232. Skutkuje to możliwością jednoczesnej współpracy z rozmaitymi urządzeniami peryferyjnymi – nie tylko terminalem płatniczym, ale również np. wagą elektroniczną, szufladą kasjerską, komputerem bądź skanerem kodów kreskowych. Jeśli dołożymy do tego opcje komunikacji bezprzewodowej, zyskujemy technologię, która – mimo niepozornych gabarytów – potrafi stać się prawdziwym centrum rozbudowanego systemu sprzedaży, dostosowanego do konkretnych potrzeb danej działalności.

Inne, praktyczne funkcjonalności Sento Online

Co poza standardami stworzonymi dla systemu online oraz licznymi interfejsami komunikacyjnymi ma do zaoferowania kasa od Novitus? Wspomnieliśmy już o niedużej konstrukcji, odpowiedniej nawet dla mniejszych stanowisk pracy. Warto jednak zaznaczyć, że jest ona solidna oraz charakteryzuje się estetycznym designem. Ponadto, Sento Online wyposażono w czytelne wyświetlacze oraz intuicyjną klawiaturę, pozwalającą również na programowanie części klawiszy zgodnie ze swoimi potrzebami. Koniecznie trzeba też wspomnieć, że urządzenie oferuje więcej w kwestii bazy towarowej. Użytkownik nie będzie miał problemu ze sprawną obsługą pokaźnej oferty, bowiem jest w stanie zaprogramować nawet 50 000 pozycji PLU dla swoich towarów lub usług. Co więcej, kasa umożliwia mu też podział tych elementów na 100 różnych grup. Warto też dodać takie informacje o prostym w obsłudze, wydajnym mechanizmie drukującym – oczywiście zapewniającym opcję umieszczania NIP-u klienta na paragonie. Podsumowując, Novitus Sento Online to kasa fiskalna, która oferuje naprawdę korzystny zestaw cech, parametrów i funkcji. A co Wy sądzicie o tym urządzeniu?


1 thought on “Novitus Sento Online – dlaczego warto zwrócić uwagę na tę kasę fiskalną?”

  • 1
    PatriKos on 30 września, 2019 Odpowiedz

    Pomijając już dopisek „online” i wynikające z niego zmiany, unowocześnienia itd. – lata mijają, a to wciąż jedna z najlepszych kas Novitus i jedno z najlepszych urządzeń fiskalnych na polskim rynku wogóle wg mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *