Miłość od pierwszego paragonu… Elzab K10 Online

20. grudnia 2019 Kasa fiskalna 1
Miłość od pierwszego paragonu… Elzab K10 Online

Nie ma co ukrywać – Elzab K10 Online to jedna z tych kas fiskalnych, o których pisze się ogromną przyjemnością. Niebanalny i przykuwający wzrok design, kompaktowe gabaryty, wzmocniona obudowa, kolorowy panel dotykowy oraz cała masa przydatnych funkcji – tak można by w sumie streścić wspomniane urządzenie. K10 Online zasługuje jednak na zdecydowanie dłuższe i bardziej czułe omówienie… Tym bardziej, że obecnie jest to jedna z najpopularniejszych kas fiskalnych nowego typu na polskim rynku.

Wybierz kolor swojej kasy fiskalnej online

Masz swoje ulubione kolory i kierujesz się nimi przy wyborze urządzeń elektronicznych, z których na co dzień korzystasz? Świetnie trafiłeś, bo Elzab K10 Online ma szanse odpowiedzieć na Twoje potrzeby! Brzmi jak marketingowy opis urządzenia fiskalnego? Może tak, ale to najprawdziwsza prawda! 😊 Kasa fiskalna K10 Online występuje w różnych wariantach kolorystycznych: biało-pomarańczowym, szaro-zielonym, czarno-pomarańczowym, szaro-jasnoszarym, biało-zielonym oraz różowo-białym. Znajdzie się tu więc coś zarówno dla wielbicieli „mroku”, jak i miłośników biznesowej elegancji bądź pastelowych odcieni.

Elzab K10 Online - różowa

Warto też dodać, że Elzab K10 Online świetnie trzyma się w dłoni (ach, te opływowe kształty!). Kasa fiskalna polskiego producenta technologii sprzedaży jest po prostu niewielka – ma raptem 190 x 95 x 70 mm – i stosunkowo lekka (0,65 kg wraz z akumulatorem). Co więcej, model K10 Online posiada wzmocnioną i uszczelnioną obudowę, a jego kolorowy ekran dotykowy jest odporny na zarysowania. Elzab oferuje również dodatki dla osób wykorzystujących to urządzenie w pracy mobilnej. Do omawianej kasy fiskalnej można zamówić m.in. torbę lub pokrowiec (obydwa akcesoria ułatwią przenoszenie K10 Online).

K10 Online oferuje też różne interfejsy komunikacyjne

Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup Elzab K10 Online, może wybrać nie tylko wariant technologiczny swojego urządzenia, ale także obsługiwane interfejsy komunikacyjne. Taka różnorodność ma związek z przekazywaniem danych do Centralnego Repozytorium Kas. W zależności od wybranego wariantu urządzenia, łączność z serwerami CRK będzie przebiegała albo za pośrednictwem Wi-Fi, albo GPRS. W obydwu wersjach zyskamy więc kasę fiskalną online, która obsługuje komunikację bezprzewodową. Co więcej, w Elzab K10 Online standardowo jest też obecny moduł Bluetooth. A jeżeli chcemy podłączyć coś przewodowo, np. terminal płatniczy lub czytnik kodów kreskowych, do naszej dyspozycji są również 2 porty komunikacyjne USB.

Kilka słów o ważnych parametrach technicznych

Jakie są najważniejsze parametry kasy fiskalnej? Część z nich, czyli interfejsy komunikacyjne, omówiliśmy już wcześniej. Zawsze istotna jest też szeroko pojęta baza danych, a w szczególności liczba dostępnych do zaprogramowania pozycji towarowych. W przypadku Elzab K10 Online będzie ich maksymalnie 5 000. Nie jest to może oszołamiający wynik, ale pamiętajmy o tym, że cały czas mówimy przecież o kompaktowej kasie fiskalnej dla mniejszych działalności gospodarczych. Naszym zdaniem 5 000 PLU to w takiej sytuacji wystarczająca liczba. Ponadto, dzięki modelowi K10 Online będzie można usprawnić codzienne obsługiwanie klientów. Urządzenie marki Elzab pozwala np. na zdefiniowanie 50 skrótów, które są wyświetlane na ekranie. Takie rozwiązanie da się wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych towarów lub usług. Może ono również posłużyć do bezpośredniego wywoływania często używanych funkcji, np. zrealizowania raportu dobowego fiskalnego (po każdym dniu „sprzedażowym”).

 

Wielce jesteśmy radzi, że mogliśmy w końcu podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami na temat Elzab K10 Online. A teraz czekamy na Wasze komentarze. I do przeczytania w kolejnym wpisie 😉


1 thought on “Miłość od pierwszego paragonu… Elzab K10 Online”

  • 1
    pedro on 28 grudnia, 2019 Odpowiedz

    hehehe choć jakoś różowa wersja k10 do mnie nie przemawia to jednak rozumiem ten entuzjazm, ponieważ mam k10 w wersji offline i sobie ją chwalę 😀 myślę, że podatnicy którzy zdecydują się na tę kasę fiskalną w wersji online, nie stracą na tym wyborze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *