O czym nie warto zapomnieć przy zakupie kasy przez internet?

O czym nie warto zapomnieć przy zakupie kasy przez internet?

Współcześnie przestrzeń wirtualna oferuje wiele łatwo dostępnych i atrakcyjnych rozwiązań – także w zakresie zakupów. Obecnie przez internet jesteśmy w stanie kupić niemalże wszystko, w tym również kasy fiskalne. Aby jednak w przypadku urządzeń rejestrujących cieszyć się wszystkimi atutami tej drogi nabywczej, trzeba uwzględnić pewne istotne kwestie, wynikające ze specyfiki wspomnianych technologii sprzedaży.

Czy da się szybciej i prościej, niż przez internet?

Za sprawą ogólnego, dynamicznego rozwoju branży IT i sieci wirtualnej, stwierdzenie, że „zakupy przez internet stają się coraz popularniejsze” jest już nieco przebrzmiałe. W dzisiejszych czasach spora liczba ludzi w zasadzie nie wyobraża sobie innej drogi nabywczej wielu produktów – a już zwłaszcza tych występujących jedynie za granicą. Właśnie na tym polega zasadnicza siła internetu: zapewnił wszystkim dostęp do towarów, które normalnie mogłyby być niemożliwe albo zdecydowanie trudniejsze do uzyskania. W dodatku, jesteśmy w stanie w sieci wybrać i kupić produkt, nie ruszając się sprzed komputera. Tymczasem towar dotrze pod drzwi naszego domu nawet z dalekiego miejsca na globie.

Konsumenci ogromnie cenią takie wygody, dlatego rozwiązania z zakresu e-commerce dotyczą aktualnie praktycznie każdej branży. A z pewnością technologii sprzedaży. Jeśli współczesny przedsiębiorca potrzebuje kasy fiskalnej, bez problemu zakupi ją w także w sklepie internetowym. Czyli na stronie, która pozwoli mu przejrzeć pełną ofertę danej firmy (nie zaś w sposób fragmentaryczny, jak to siłą rzeczy ma miejsce w przypadku wielu fizycznych punktów handlowych), poznać dokładne parametry poszczególnych modeli, porównać je, a także zasięgnąć opinii innych użytkowników czy ważnych informacji, związanych z użytkowaniem tego typu technologii (czy to za pośrednictwem zamieszczonej w serwisie bazy wiedzy, czy też konkretną drogą komunikacyjną: przez e-mail, telefon czy live chat). Tak czy inaczej, zarówno tutaj, jak i przy wielu innych transakcjach internetowych, konsument ma szansę uzyskać pożądany produkt w sposób łatwy, wygodny, pozwalający mu zaoszczędzić czas, energię czy wręcz pieniądze.

Kupujesz kasę przez internet? Uważaj na pewną kwestię!

Z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że kasy fiskalne to przecież nie są zwyczajne urządzenia. Funkcjonują na specjalnych zasadach, dotyczących m.in. wdrażania, obsługi i konserwacji tego typu technologii. Dodajmy – na zasadach określonych prawnie. Kasę fiskalną trzeba poprawnie zarejestrować, i to w obowiązujących podatnika terminach. Każdy taki model musi też przechodzić przeglądy techniczne – nie rzadziej niż co 2 lata. Ponadto, w przypadku niespodziewanej, nagłej awarii, przy braku urządzenia rezerwowego, dalsza sprzedaż towarów lub usług jest niemożliwa, niezgodna z prawem, do momentu wyeliminowania usterki i powrotu do prawidłowego funkcjonowania. Jak nie trudno się domyślić, specyfika kas fiskalnych ma wpływ na szereg aspektów, także odnoszących się do zakupu ich w internecie.

Przykładowo, na kwestię… fizycznej siedziby firmy, która stoi za danym e-sklepem. W przypływie wygód łatwo zapomnieć, że przecież każda taka strona internetowa musi mieć swoją „bazę”. Jeśli więc zakupimy kasę fiskalną za pośrednictwem witryny firmy, która faktycznie znajduje się bardzo daleko od naszego przedsiębiorstwa – siłą rzeczy, pewne kluczowe procesy mogą ulec wydłużeniu czy utrudnieniu: jak choćby dostawa produktu, umówienie się z serwisantem, który zainstaluje urządzenie itd. A to z kolei potrafi mieć niekorzystne przełożenie na terminowość czy czas napraw, jednym słowem na wymienione wyżej kwestie. W rezultacie rozwiązania, które miały zapewnić wygodę i oszczędność, w takim przypadku są w stanie niepotrzebnie dostarczyć dodatkowych nerwów, a może też kosztować więcej czasu i pieniędzy (choćby w sytuacji, gdy praca została przerwana na czas usunięcia usterki kasy). Podsumowując – jeśli decydujemy się na zakup kasy fiskalnej przez internet, upewnijmy się po prostu, czy siedziba tej firmy znajduje się niedaleko naszej działalności. Wtedy unikniemy ewentualnych komplikacji i w pełni skorzystamy z wygód takiej transakcji.


1 thought on “O czym nie warto zapomnieć przy zakupie kasy przez internet?”

  • 1
    Breton on 8 stycznia, 2019 Odpowiedz

    Fakt, zakup przez internet ma nie jedno do zaoferowania, ale ja i tak nabyłem w normalnym sklepie i dzięki temu wszystko było „fizycznie” z gruntu jasne – nie musiałem pilnować tej kwestii, o której mowa jest w tekście 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wartość CAPTCHA: *