Kasy fiskalne w różnych wersjach kolorystycznych – czy to ma znaczenie?

Kasy fiskalne w różnych wersjach kolorystycznych – czy to ma znaczenie?

Nie tylko wysokość parametrów i liczba dostępnych opcji. Nie tylko poziom technologicznego zaawansowania. I nie tylko wydajność, wytrzymałość oraz wielkość gabarytów. W dzisiejszych urządzeniach rejestrujących istotną rolę odgrywa także… wygląd! Ktoś może powiedzieć: kiedy niby zwracamy uwagę na design kasy lub drukarki?! Ano musimy zwracać, skoro trendy panujące na rynku fiskalnym nie mijają. Wręcz przeciwnie – mają się bardzo dobrze, o czym świadczą pomysły producentów.

Dlaczego w ogóle mówimy o wyglądzie?

Ponieważ w dzisiejszych czasach massmediów, powodzi informacji i bodźców, także ton reklamowych komunikatów, coraz trudniej o uwagę klienta. Strategie konkurencyjnych działalności handlowych są coraz bardziej wymyślne, coraz bardziej zaciekłe. Gdy zdamy sobie z tego sprawę, szybko dojdziemy do wniosku, że w punkcie handlowym wszystko może stanowić narzędzie marketingu: wystrój wnętrza, ułożenie towaru, a nawet – wygląd urządzenia fiskalnego.

Tym bardziej, że dzisiejsze trendy mówią jasno: popularne technologie użytkowe, także handlowe, mają dzisiaj nie tylko do czegoś służyć – mają też cieszyć oko! Współgrać z przestrzenią, w której się znajdują, być jej kolejnym elementem dekoracyjnym.

Co stoi za estetyką urządzenia fiskalnego? Za niebanalnym, nowoczesnym designem – prestiż firmy i zainteresowanie nabywcy, za odpowiednio dobraną kolorystyką – promocja działalności handlowej, za czystością, zadbaniem i dopracowaniem detali – informacja o szacunku do miejsca pracy i obsługiwanych klientów. Wygląd kasy rejestrującej potrafi wysyłać szereg komunikatów, które działając nawet na podświadomość osób zaglądających do punktu handlowego, mogą mieć istotny wkład w ogólne zwiększenie sprzedaży. Brzmi logicznie – ale jeśli nadal ktoś nie jest przekonany, wystarczy że zerknie na kilka realnych przykładów z obecnych na rynku urządzeń.

Elzab K10 i Posnet Revo – oryginalne podejście do wyglądu kas fiskalnych

Obaj producenci zastosowali w tej materii nieco różne rozwiązania. Wspólne dla nich jest na pewno jedno: zarówno w modelu K10, jak i kasie Revo kwestia wyglądu jest równie istotna, co pozostałe. Dopełnia obraz nowoczesnych technologii sprzedaży.

kasa fiskalna Elzab K10

Elzab K10 to kasa, która swego czasu została okrzyknięta „fiskalnym smartfonem”. W jakiś sposób z pewnością sobie na to zasłużyła. Jest ona pierwszym mobilnym urządzeniem rejestrującym z tak obszernym, nowoczesnym ekranem dotykowym. Jednocześnie też posiada wysokiej jakości obudowę o oryginalnym, futurystycznym kształcie i poręcznej sylwetce. Do tego występuje w 6 wariacjach kolorystycznych. Wygląd K10 jest nietuzinkowy, a przy tym na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wystrojów wnętrz.

kasa fiskalna Posnet Revo

Nieco spokojniejsza w kształcie, choć wcale nie mniej atrakcyjna jest kasa marki Posnet. Elegancką sylwetkę podbija efekt ładnie podświetlonych ekranów – klienta i sprzedawcy. Ale to nie wszystko. To pierwszy przypadek, gdzie zastosowano aż tyle i odważnie różnych wersji kolorystycznych obudowy – takich, jak limonkowa zieleń, słoneczny żółty, ognista czerwień, śnieżna biel, błękit oceanu czy elegancki fiolet. Posnet Revo to urządzenie, które udowodniło, że technologie sprzedaży nie muszą być nudne, nawet dla klientów – i wręcz przeciwnie, potrafią skutecznie przykuć ich uwagę.


1 thought on “Kasy fiskalne w różnych wersjach kolorystycznych – czy to ma znaczenie?”

  • 1
    Włodek on 18 listopada, 2016 Odpowiedz

    Moim zdaniem, to nie jest takie pozbawione sensu – wiadomo, że pierwsze wrażenie (w dużej mierze wzrokowe) się liczy i im więcej elementów wizualnych będzie na naszą korzyść, tym bardziej przekonamy do siebie klienta już na samym wstępie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wartość CAPTCHA: *