Działaj jeszcze sprawniej, czyli o urządzeniach peryferyjnych

Działaj jeszcze sprawniej, czyli o urządzeniach peryferyjnych

Do efektywnego prowadzenia działalności handlowej nierzadko wystarcza drukarka fiskalna z komputerem lub nawet sama kasa rejestrująca. Wielu przedsiębiorców stwierdza jednak, że uzyskanie pełnego komfortu pracy wymaga zastosowania urządzeń peryferyjnych, wspomagających realizację zadań, jakie towarzyszą przebiegowi transakcji. Tak może być i w Twoim przypadku. Sprawdź, na jakie dodatkowe technologie sprzedaży warto zwrócić uwagę!

Nowoczesne ekrany dotykowe

Technologia dotykowa z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza w różnego typu przedsiębiorstwach handlowo-usługowych. Ekrany zaopatrzone w tego typu rozwiązania okazują się bowiem naprawdę funkcjonalnymi, wygodnymi w użyciu urządzeniami o szeroki zastosowaniu. Można znaleźć je na stanowiskach samoobsługowych czy informacyjnych. Występują także w ramach rozbudowanych systemów sprzedaży, jako dodatkowe narzędzie pracy kasjera – chociażby w lokalach gastronomicznych bądź kinach. Ekrany dotykowe zapewniają znaczne przyspieszenie obsługi klientów, na przykład przy rejestrowaniu poszczególnych zamówień. Nie zajmują dużo miejsca, a wręcz dzięki ciekawym rozwiązaniom konstrukcyjnym i możliwościom konfiguracji, odnajdują się nawet na ograniczonych przestrzennie stanowiskach sprzedażowych.

Zróżnicowane wagi elektroniczne

Trudno sobie wyobrazić np. punkt handlowy z artykułami spożywczymi bez wagi elektronicznej na ladzie sklepowej. Ale wbrew pozorom to nie jedyne miejsca, w których jesteśmy w stanie wykorzystać tego typu urządzenia peryferyjne. Zwłaszcza, że oferują one dość zróżnicowane funkcjonalności. Istnieją wagi platformowe, obsługujące najcięższe gabaryty m.in. w hurtowniach i magazynach, wagi do zabudowania, stosowane w boksach kasowych hipermarketów, albo malutkie szalki ważące, znakomicie odpowiadające na zapotrzebowania działalności mobilnych, takich jak handel obwoźny. Oprócz tego, niektóre wagi posiadają opcję etykietowania i należą do standardowego wyposażenia wielkopowierzchniowych punktów handlowych o bardzo szerokim asortymencie.

Niezwykle praktyczne skanery kodów

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych typów urządzeń peryferyjnych. Podobnie, jak w przypadku wag elektronicznych, tu także mamy do czynienia z wieloma odmiennymi modelami oraz sporą różnorodnością w zakresie stosowanych rozwiązań. Na rynku dostępne są zarówno skanery działające na kablu, jak i te bezprzewodowe, komunikujące się z bazą. Mogą funkcjonować w trybie automatycznym lub ręcznym (przy użyciu przycisku wyzwalającego) oraz sygnalizować prawidłowe pozyskanie danych na kilka sposobów: dźwiękowo, świetlnie lub wibracjami. Czytniki oferują różne parametry względem odczytu – mowa konkretnie o zasięgu pracy, szybkości skanowania czy rodzajach obsługiwanych kodów (jedno- i dwuwymiarowych, np. typu QR). W związku z tym, opisywane urządzenia są często stosowane w rozmaitych sklepach i punktach usługowych, jak biblioteki, odziały poczty czy hotele.


1 thought on “Działaj jeszcze sprawniej, czyli o urządzeniach peryferyjnych”

  • 1
    Michalio on 2 czerwca, 2018 Odpowiedz

    Skaner to faktycznie standard naszych czasów ale jeszcze bardziej przydatny i fajny w użyciu jest kolektor danych moim zdaniem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wartość CAPTCHA: *