Drukarka fiskalna a współpraca z komputerem i innymi urządzeniami

14. grudnia 2016 Drukarka fiskalna 1
Drukarka fiskalna a współpraca z komputerem i innymi urządzeniami

Różne działalności handlowych wymagają zastosowania różnych technologii sprzedaży. Ale bez względu na to, czy wybór padnie na kasę, czy drukarkę fiskalną, urządzenie to może okazać się niewystarczające do sprawnego przeprowadzenia transakcji. Wtedy będziemy musieli zwrócić uwagę na rozwiązania peryferyjne, które skutecznie wspomogą wykonywania poszczególnych zadań, takich jak ważenie produktów, pozyskiwanie danych z kodów kreskowych czy przyjmowanie płatności kartą.

Być może jednak kasy fiskalne bardziej kojarzą się z zastosowaniem takich urządzeń, jak szuflada na pieniądze, waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych czy terminal płatniczy. Ale nie zapominajmy, że drukarki z założenia muszą współpracować z komputerem lub terminalem komputerowym. Czy oferują też możliwość komunikacji z innymi elementami? Zdecydowanie tak – potwierdza to m.in. model Novitus Delio Prime E.

Gotowość do stworzenia sprawnego systemu sprzedaży

Zdolność komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi zależy przede wszystkim od tego, jakie interfejsy dana drukarka fiskalna posiada. W przypadku Delio Prime E mamy dość liczne i popularne złącza rodzaju USB (1) i RS-232 (3). Dodatkowo, model marki Novitus posiada funkcję udostępniania portów innym aplikacjom bądź urządzeniom. W rezultacie, system sprzedaży nie musi opierać się jedynie na drukarce, komputerze lub terminalu komputerowym oraz programie sprzedażowym. Novitus Delio Prime E umożliwia nam docelowo stworzenie na stanowisku obsługi klientów prawdziwego centrum dowodzenia, które skoordynuje wszystkie działania i tym samym znacząco usprawni sprzedaż towarów bądź usług.

Poza płynną komunikacją z urządzeniami peryferyjnymi…

Przy okazji warto wspomnieć, że atrakcyjność Delio Prime E nie kończy się na możliwościach komunikacyjnych. Drukarka wszak została laureatem konkursu Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”! Co zatem ma do zaoferowania? Obsługę 150 000 pozycji towarowych, zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, a także precyzyjny, szybki i wydajny mechanizm drukujący, którego obsługa jest dziecinnie prosta. A przy tym urządzenie posiada elegancki, nowoczesny design.


1 thought on “Drukarka fiskalna a współpraca z komputerem i innymi urządzeniami”

  • 1
    bonio on 16 grudnia, 2016 Odpowiedz

    a ja osobiście wolę rozwiązania kas fiskalnych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wartość CAPTCHA: *